Pauwex - 6 zaručených tipů na zahřátí

Venkovní teploty se pohybují okolo nuly... Není proto nic zvláštního, když venku prochladnete. Jak se rychle zahřát? Zkuste po mnoho generací osvědčenou metodu: horký čaj! Čaje z bylinek vám dokážou rozproudit krev a prohřát celé tělo. Máme pro vás pár vyzkoušených tipů na ty nejlepší zahřívací čaje. Jejich pravidelným pitím navíc uděláte i něco pro svoje zdraví.

Zázvorový čaj

Stálicí nabídek podzimních a zimních čajů je zázvorový čaj. A právem! Prohřeje vás až do morku kostí. Slouží výborně jako prevence proti nachlazení a pomůže nám i ve chvíli, kdy už se objevily jeho první příznaky. Zázvor je skvělou zahřívací složkou, navíc skvěle chutná. Pokud si chcete zázvorový čaj ještě vylepšit, doporučujeme ochutit citrónovou šťávou nebo medem. Opravdoví labužníci si můžou zázvorový čaj vylepšit skořicí nebo hřebíčkem. U zázvoru si dejte ale pozor na dávkování. Zahřívá opravdu poctivě, a může někdy zvyšovat krevní tlak.

Když zavřete oči, cítíte nasládlou vůni mandarinky a pronikavé, kořeněné, teplé a sladce dřevité tóny zázvoru? To nemůže být nic jiného než čaj Majestic Tea Mandarinka a zázvor od Biogeny. 

Kopřivový čaj

Nejen na jaře, ale i na podzim a v zimě je dobré pít kopřivový čaj. Tenhle čaj vás nejen prohřeje, ale může i pořádně pročistit. Proto je dobré zacházet s ním opatrně. Dejte si maximálně 2 šálky denně.

Černý čaj

Absolutní klasika. Zkuste si ji zpestřit třeba výběrem rozličných druhů černých čajů z různých světových kontinentů. A když do černého čaje přidáte zázvor, skořici, hřebíček, bílý pepř a kardamom a dochutíte medem a mlékem, pochutnáte si na tradičním indickém nápoji – čaji masala. Ale i samotný černý čaj je skvělým pomocníkem. Díky obsaženému kofeinu nás nabíjí energií, je v něm spousta antioxidantů a zbavuje nás škodlivých volných radikálů. Působí taky pozitivně při srdečních obtížích, diabetu nebo osteoporóze a zlepšuje schopnost soustředění.

Už jste vyzkoušeli černý čaj SANTÉE ČERNÝ ČAJ & BERGAMOT? Chyba. To by chtělo napravit.


Santée černý čaj pomeranč a bergamot

Heřmánkový čaj

Příjemnou vůni heřmánku známe asi všichni. Heřmánkový čaj je vhodný na prohřátí, protože podporuje pocení. Pomáhá ale i při různých zdravotních potížích. Pokud máte problémy s trávením, záněty nebo stresem, určitě ho také velmi oceníte. Je velmi účinný i v boji proti onemocnění horních cest dýchacích, nachlazení a chřipce. Heřmánkový čaj doporučujeme louhovat 5–10 minut, po delší době může zhořknout. Skvěle chutná s medem. S pitím heřmánkového čaje to ale nepřehánějte, neměli byste překročit tři šálky za den nebo jeden šálek na noc.

Rooibos

Dali byste si čaj, ale bojíte se nespavosti? Zkuste lahodný rooibos. Oproti zelenému a černému čaji neobsahuje kofein. Rooibos má naopak vysoký obsah antioxidantů a flavonoidů. Rozšiřuje cévy a snižuje krevní tlak. Je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů. Čaj skvěle chutná samotný. Určitě si oblíbíte jeho jemně nasládlou chuť. Pokud byste si ho chtěli vylepšit, doporučujeme kapku citrónu nebo med.

Santée rooibos

Ovocný čaj

Ovocné čaje nejsou „čaje“ v pravém smyslu toho slova, ale o to chutnější a voňavější můžou být. Zkuste je třeba doplnit čerstvým ovocem – jablíčky nebo pomerančem. Nebo dochucujte medem, kapkou citrónové nebo pomerančové šťávy. A doplnit můžete i aromatický hřebíček nebo skořici, které nejen prohřejí, ale mají i dezinfekční účinky a působí jako přírodní antibiotikum. Pokud máte doma sušené borůvky nebo brusinky, dodají čaji příjemnou chuť a navíc mají i příznivé zdravotní účinky.