Pauwex_Ice tea

Ledový čaj, spolehlivý hasič žízně v parných letních dnech. A co je nejlepší, můžete si ho jednoduše připravit doma. Máme pro vás několik tipů, jak si ledový čaj vyladit podle chuti, navíc bez umělotin a zbytečného cukru.

Výběr čaje je základ

Základem skvělého ledového čaje je kvalitní čaj. Můžete si vybrat z různých druhů, jako je černý, zelený, bílý nebo ovocný čaj. Pokud toužíte po osvěžujícím a jemném nápoji, zvolte zelený čaj. Naopak, pro bohatší a silnější chuť, sáhněte po černém čaji. Ovocné čaje jsou zase skvělou volbou pro sladší a aromatický ledový čaj.

Příprava ledového čaje je hračka

Pro získání nejlepší chuti a aroma čaje dodržujte na správný postup přípravy. Vroucí vodou zalijte vybraný čaj. Nechte louhovat podle doporučení na balení čaje. Obvykle to bývá 3-5 minut. Dejte si pozor, abyste doporučenou dobu výrazně nepřekročili, čaj pak může zhořknout. Zatímco příliš krátká doba louhování neumožní čajovým lístkům plně uvolnit své aromatické látky.

Sladké vyladění chutí

Máte rádi sladký čaj? Samozřejmě můžete použít běžný bílý cukr. My doporučujeme spíše cukr třtinový nebo vyzkoušejte k oslazení čaje med, javorový sirup, agávový nektar nebo stévii.

Bylinky a ovoce nesmí chybět

Pokud byste rádi něco extra, můžete čaj dochutit různými přísadami. Vyzkoušejte třeba limetku, citron, grep nebo pomeranč, které dodají čaji svěží chuť a vůni. Pro aroma a šmrnc můžete zkusit přidat mátu, bazalku, levanduli nebo kousíček čerstvého zázvoru. Experimentujte s různými kombinacemi, abyste našli tu svou oblíbenou.

Led pro dokonalé osvěžení

Připravený čaj nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Pak přidejte kostky ledu a nápoj důkladně promíchejte. Ledové kostky nejen ochladí váš čaj, ale také zajistí osvěžující a chladivý zážitek, který potěší vaše smysly.

 

Příprava domácího ledového čaje není nijak složitá a stojí za to si ho vyzkoušet. Díky vlastnímu výběru ingrediencí si můžete přizpůsobit chuť podle svých preferencí. Během horkých letních dnů si tak můžete vychutnat chutný a zdravý nápoj, který vás ochladí a dodá vám novou energii.