S každým šálkem čaje si užíváme chvíle klidu a pohody. Co se ale stane s použitými sáčky? Většinou je bohužel jednoduše vyhodíme do koše, aniž bychom si uvědomili, že tyto malé, nenápadné sáčky mohou být velkým přínosem pro náš každodenní život. Existuje mnoho způsobů, jak využít použité čajové sáčky a pomoci tak minimalizovat množství odpadu a ušetřit peníze. Od zahradničení po úklid domácnosti nebo péči o pokožku. Máme pro vás několik tipů, jak využít použité čajové sáčky a objevovat nové možnosti recyklace s radostí.

 

Krásná zahrada bez škůdců

Použité čajové sáčky jsou skvělým zdrojem organického materiálu pro vaši zahradu. Počkejte až vyschnou a následně je roztrhejte na menší kousky. Ty pak nechte rozložit v kompostu. Získáte tak kvalitní a výživné hnojivo pro vaše rostliny, které je zcela přírodní a šetrné k životnímu prostředí.

Celé sáčky můžete dát také přímo do země nebo je rozmělněte na malé kousky, a potom je rovnoměrně rozložte po zemi kolem rostlin. Čajové sáčky obsahují živiny jako dusík, draslík a fosfor, které jsou pro rostliny prospěšné. Tento proces uvolní živiny do půdy. Rostliny tak budou zdravější a silnější.  

Použité čajové sáčky mohou také sloužit jako přírodní ochrana proti škůdcům. Pokud se vaše zahrada potýká s problémem škůdců, můžete použité sáčky umístit kolem rostlin. Tento postup pomůže odstrašit slimáky a jiné škůdce.

Druhý život pro použité čajové sáčky

Konec zápachu!

Užívejte si svého domova bez nepříjemného zápachu. Použité čajové sáčky pohltí během chvíle zápach ve vaší ledničce, botách nebo jiných uzavřených prostorech.

Čajové sáčky obsahují taniny a další látky, které dokážou pohltit a neutralizovat nepříjemné pachy. Stačí použitý sáček umístit do uzavřeného prostoru, kde je nežádoucí zápach, a nechat ho tam několika hodin nebo přes noc působit. K odstraněn silného zápachu se nebojte použít více sáčků.

 

Čistící prostředek na nábytek a podlahy

Využití použitého čajového sáčku jako čisticí prostředek na nábytek a podlahy může být skvělým způsobem, jak udržet vaši domácnost čistou a ušetřit peníze.

Použité čajové sáčky obsahují třísloviny a kyselinu, které mají antibakteriální a antiseptické vlastnosti, a proto jsou skvělým přírodním zdrojem pro čištění nábytku a podlah. Stačí použitý čajový sáček namočit ve vroucí vodě a otřít s ním nábytek nebo podlahy.

 

Krásné vlasy, nehty a pleť

Použité čajové sáčky mohou být také vynikajícím pomocníkem v péči o vaši krásu. Pro jejich protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační vlastnosti jsou oblíbené v mnoha kosmetických výrobcích.

Použité sáčky zeleného čaje můžete použít k úlevě od opuchlých očí. Levandulový čaj zase pomáhá uklidnit podrážděnou pokožku a zbavit se akné. Nechte sáčky vychladnout a vychladnout. A pak je na několik minut přiložte na obličej nebo oči.

Čaj obsahuje katechiny a polyfenoly, které pomáhají bojovat proti vypadávání vlasů a podporují růst vlasů. Použité sáčky jednoduše vymačkejte. Tím z nich vytvoříte výtažek, který pak aplikujte na vlasy a nechte působit několik minut před vymytím.

Prospěšné látky v čaji pomáhají stimulovat růst a posilovat nehty. Stačí nechat použitý sáček vychladnout, poté jej aplikujte na nehty a nechte působit několik minut.

 

Použité čajové sáčky je škoda jen tak vyhodit. Jsou nejen praktickým pomocníkem, ale také přírodním a udržitelným řešením pro vaši domácnost.